ورود اعضا ثبت نام
خانه اخبار و مقالات
   اتومبیل S.U.V دست دوم در كانادا چه قيمتى دارد ؟

خرید اتومبیل s.u.v فارغ از اینکه نو و یا دست دوم باشد برای خانواده ها مزایای زیادی دارد. اولین مزیت اتومبیلهای S.U.V در برفهای زیاد و شرایط نامساعد جاده خود را نشان می دهد. این اتومبیلها علاوه بر پایداری خوب در چنین شرایطی به دلیل قابلیت استفاده از دو دیفرانسیل (که هر 4 چرخ را به چرخهای محرک تبدیل می کند) در موقع گیر افتادن در برف زیاد و یا در حاشیه جاده های فرعی و یا لیز خوردن به چاله ها و شیارها می تواند به راحتی از چنین موقعیتهایی بیرون آید و از صرف وقت و هزینه و انرژی اصافه جلوگیری کند. همچنین این اتومبیلها به دلیل بهره بردن از موتورهای قویتر (معمولا 6 سیلندر و یا 4 سیلندر بزرگ) می توانند نسبت به کمک رسانی به سایر اتومبیلها در شرایط برفی مؤثر باشند.  علاوه بر کارایی بالا در زمستانها و برف و سرمای شدید این اتومبیلها به دلیل حجم بالای کابین و همچنین قسمت بار در بالا و همچنین پشت ماشین برای سبک زندگی آمریکای شمالی بسیار مناسب است و می تواند موقع خریدهای زیاد و یا  جابجایی وسایل ورزشی و کمپینگ (و گاهی لوازم خانگی) مناسب و مفید باشند.

از طرفی اتومبیلهای S.U.V به دلیل بهره بردن از شاسی های قوی از ایمنی بیشتری برخوردار اند و همچنین در شرایط سخت آب و هوایی استقامت بیشتری از خود نشان میدهند. طراحی آنها به گونه ای است که در مسافتهای طولانی (نظیر آنچه در آمریکای شمالی و کانادا هست) کمتر به ایراد و نقص برمیخورند و بواسطه استحکام بالا کمتر در معرض آسیبهای جزئی نظیر سایر اتومبیلهای کوچک قرار میگیرند.

به هر روي، اگر چه خريد خودرو در كانادا، متفاوت است از انچه كه در ذهن داريم، ظرايفي در اين ميان هست كه بايستي ديد و به كار بست. در كانادا شايد با دو هزار دلار يا حتي كمتر هم بتوان خودرو خريد اما چنانكه قبلا هم گفته شد ، دوام، كيفيت، اطمينان از سفر برون شهري و ديگر مولفه ها در اين خودروها زير سوال است.

در كانادا به خاطر نوع شهرسازي و دسترسي هاي سواره كه منجر به توقف هاي متوالي ميشود و همچنين به خاطر سرماي زياد در چندين ماه از سال، مصرف بنزين در خودروها گاه تا دو برابر آنچه پيش بيني شده بالا ميرود و در اين ميان اس يو وي ها كه كابين و موتور بزرگتري دارند و بالطبع وزن بيشتر، از اين قاعده مستثني نيستند ولي در عوض امنيت بالا، كابين جادار و راحت و آپشنال، تسلط به جاده ، تناسب با شرايط آب و هوايي، طراحي زمخت و قوي جلوبندي(مناسب دست اندازهاي اينجا) و سامانه ESP از مزيت هاي اين كلاس از خودروهاست . در ضمن بايستي اضافه كنم كه با توجه به قيمت خودرو در ايران، به نظر ميرسد كه پنج يا شش هزار دلار ، مبلغ وسوسه انگيزي براي داشتن يك خودروي اس يو وي است كه به راحتي و بدون دردسر ميتواند تا سه چهار سال خودروي خانواده تان باشد.

اغلب خودروهاي اس يو وي مجهز به سامانه ESP هستند كه در واقع اصلاح كننده خطاي انساني و جاده اي براي حفظ پايداري خودرو است. خودروهاي ژاپني عمدتا كيفيت بالايي دارند اما قيمت اوليه بيشتري نيز دارند. خودروهاي كره اي نظير هيوندايي و كيا موتورز، با سرعت فزاينده اي در حال بالابردن سهم خود از بازار خودروي جهان هستند. قيمت اوليه خودروهاي اين كمپاني ها به طرز قابل توجهي كمتر از رقباست در حاليكه كيفيت قابل قبول ، هزينه نگهداري پايين و مصرف بالنسبه كم از ديگر دلايل خريد اين برندهاي كره اي است.

در كانادا كيلومتراژ از فاكتورهاي مهم و تاثير گذار روي قيمت خودروهاست. همواره يك ارتباط منطقي بين كيلومتراژ ، سال ساخت و سلامت خودرو برقرار هست اما حساسيت به كيلومتراژ زيادتر است. گويي كه با نزديك شدن به مثلا دويست هزار كيلومتر ، ديگر چيزي به اسقاط خودرو نمانده. از طرف ديگر هر چه به خريد خودروي مدل بالاتر متمايل شويد در واقع خود را به افت قيمت شديدتر نزديك كرده ايد. همه اين نكات ، راهبردهايي هستند براي يك خريد امن و متناسب با سالهاي اوليه ورود به اين سرزمين ، وگرنه بسته به شرايط مالي متفاوت، در اقتصاد آزاد اين ممالك ، خودروسازها و نمايندگي هايشان سرودست ميشكنند كه روي دست حريف زده و به شما خودروي صفر با شرايط دلپذير بفروشند.  

اینکه چه برندی و کدام کمپانی را برای خرید انتخاب کنید می تواند بستگی به بودجه، سلیقه و شناخت و رضایت قبلی از اتومبیل خاصی داشته باد. برندهای مطرح و شناخته شده در کانادا عبارتند از شورلت، فورد، جیپ، هوندا، هیوندایی، تویوتا، نیسان، مزدا، ولوو، مرسدس بنز، بی.ام.دبلیو و،،، در این میان برخی محبوبیت بیشتری دارند و برخی از آنجاکه انتخابهای اقتصادی تری محسوب میشوند برای خانواده های تازه وارد مناسب تر می باشند. برخی برندها مثل ولوو که کشور سازنده اش سوئد است به لحاظ مشابهت آب و هوایی و سرمای قطبی سازگاری بسیار خوبی با سرمای کانادا دارند. در اینجا بحث ما برندهای گران قیمت مثل مرسدس نیست، همچنین اتومبیلهای بزرگ و پر مصرف را فعلا مطرح نمیکنیم. با نگاهی به آگهی ها در کی.جی.جی و وبسایتهای مشابه یک S.U.V مدل 2008 را که برای خانواده ها مناسب باشد و شرایط خوبی داشته باشد می توان با رقمی در حدود 6،500 تا 9،000 دلار خریداری کرد. سه نمونه از برندهای محبوب ایرانیان عبارتند از KIA و Hyundai و Nissan که قیمتها و شرایط ایده آلی دارند.  خرید اتومبیل دست دوم نیازمند صبر و حوصله برای پیدا کردن مورد مناسب و همچنین بهره بردن از فردی آشنا به مسائل اتومبیل و یا استفاده از خدمات شرکتهایی است که اتومبیلهای دست دوم را بازرسی فنی می کنند و سلامت کلی آنها را تأیید می کنند.

در مورد سال ساخت اتومبیل معمولا فرمول ثابتی وجود ندارد چراکه شرایط اتومبیلهای مختلف بسیار متفاوت است. اما به طور کلی خرید اتومبیلهایی که بیش از 10 سال عمر دارند بسیار پر ریسک است. وجود نمک و رطوبت بالا در جاده های کانادا همواره خودروها را با خطر پوسیدگی زودهنگام روبرو میسازد. از طرفی معمولا این خودروها کارکردی بیش از 200،000 کیلومتر دارند که نشان از آن دارد که عمر مفید خودرو به اتمام رسیده و ممکن است به راحتی اتومبیل دچار نقص فنی و باعث وارد آوردن بار مالی شدید بر صاحب آن گردد. نکته مهم اینکه میبایست یک ارتباط منطقی بین قیمت خودرو و سال ساخت آن برقرار باشد. خرید اتومبیل ارزان الزاما خرید خوبی نیست، همچنین خرید اتومبیل کم کارکرد الزاما نمی تواند انتخاب درستی باشد. اهمیت مقایسه در قیمتها و شرایط بسیار بالا است. اگر شما بدنبال هیوندایی  2009 هستید اما یک تویوتای 2010 با شرایط مشابه پیدا کرده اید که قیمت مناسبی دارد شاید این خرید خوبی باشد.

تاریخ ارسال: 1394/10/13
تعداد بازدید: 19965
پر بازدیدترین مطالب:
پكيج ويژه اسكان مهاجران
تور كانادا ویژه تابستان

اينستاگرام تلويزيون 📺 ايرانيان كانادا

درباره ما 2019© تماس با ما