ورود اعضا ثبت نام
خانه اخبار و مقالات
گردشگران و مهاجران کانادا بخوانند:
پكيج ويژه براى افراد داراى ويزاى مالتيپل
در كانادا کاندو اجاره كنيم يا آپارتمان رنتال؟
مونترال بريم يا تورنتو ؟!
چند توصيه مفيد در طول پرواز به كانادا
ويژگيهاى كاندوهاى لوكس ما در كانادا
اجاره در مونترال با ونكوور چقدر تفاوت دارد؟
تأثير هايسيزن بر هزينه پرواز و اقامت در كانادا
كالاى ممنوعه موقع ورود به كانادا كدامند؟
پكيج باردارى و اخذ پاسپورت كانادايى نوزاد
٨ مزيت خريد پكيج اسكان و تور كانادا
مزاياى تورنتو، مونترال و ونكوور چيست
ترنسفر و اسكان دانشجويان در كانادا
پکیج تابستان ٩٨: تور ١٧ روزه کانادا
١٤ سورپرايز بد شب اول اقامت در كانادا
سگ یا گربه در سفر کانادا داريد؟ بخوانيد...
تشخیص بدباگ در هتل يا خانه در كانادا
براى اين بود كه چمدانهايم زياد بود !
پكيج تكميلى ترنسفر و اسكان ويژه مهاجران
مسافران كانادا كه چمدان ميبندند توجه كنند!
كدام پرواز كانادا براى من مناسب است؟
٦ نكته درباره اجاره آپارتمان در كانادا
مسكن مبله در كانادا: آسان نمود اول ولى...
   مزاياى تورنتو، مونترال و ونكوور چيست

همه چیز درباره تورنتو، مونترال، و ونکوور

ممكن است شما براى كار و تجارت، تحصيل، گردشگرى و يا مهاجرت به كانادا آمده باشيد. اولين ابهام هميشه درباره انتخاب شهر است، اين پرسش كه بهترين شهر كانادا براى زندگى كجاست؟ كجا ارزان است؟ كجا امكانات بهترى دارد؟ كجا بچه ها شادتر ميتوانند زندگى جديد را شروع كنند؟ و يا كجا براى كسب و كار خوب است همواره ذهن هموطنان را بخود درگير ميكند. ما اينجا نگاهى جامع اما دقيق خواهيم داشت: مزایاى شهرهاى اصلى کانادا کدام است؟

تورنتو: اگر توریست هستید تورنتو را حتما ببینید که بزرگ ترین شهر کانادا با بلندترین خیابان دنیا بطول ٩٦ کیلومتر با نام خیابان یانگ است و جاذبه هاى بینظیرى براى شما دارد. اگر به کانادا مهاجرت میکنید و در فکر بیزنس و تجارت هستید آدرس را درست آمدید، بهترین فرصتها براى کسب و کار در تورنتو هست. این شهر ٦ میلیون نفرى مرکز استان اُنتاریو و قطب تجارت کانادا است. وسعت بسیار زیادى دارد (مثل تهران و شاید بیشتر از تهران)  فضاهاى سبز بى پایان و استانداردهاى خوب براى زندگى در آن تعریف شده. تورنتو براى کسانیکه شلوغى را دوست دارند شهر پر تردد و زنده اى است. آدمها از صبح زود از خانه بیرون میایند و تا شب در حال کار و تلاش اند، مسافتها طولانى و البته ترافیکها گاهى آزار دهنده است. اگر میخواهید چند سالى را به کار و تلاش بى وقفه بپردازید تورنتو جایى است که شما را رشد می دهد. تورنتو بیشترین جمعیت ایرانیان کانادا را در خود جاى داده است، جامعه ایرانى متمرکز و ثروتمندى دارد، سرویسها، مغازه ها و رستورانهاى ایرانى زیاد دارد و از این لحاظ زبانزد است.


محله هاى ایرانى محبوب در تورنتو: ویلودیل، ریچموندهیل، وان، مارکام، تورن هیل. بسیارى دانشجویان نیز علیرغم اینکه دانشگاه یا کالج ایشان در مرکز شهر واقع شده بجاى داون تاون در یکى از این محله ها ساکن میشوند، تمرکز جمعیت ایرانى مهم ترین مزیت زندگى در تورنتو است.

مونترال: مونترال از قدیمى ترین شهرهاى آمریکاى شمالى، با معماریهاى منحصربفرد، بناهاى مهم، فرهنگ غنى اروپایى-آمریکایى و البته بزرگ ترین شهر فرانسه زبان دنیا بعد از پاریس است. مونترال بسیار زیبا است، اولین مقصد توریستها است و بندر قدیمى آن دروازه کانادا به  اروپا بشمار میاید. 


محله هاى مورد علاقه ایرانیان در مونترال: داون تاون، کوت ده نژ، ایل ده سوغ (نانز آیلند)، بوراسارد، وست آیلند، ان.دى.جى و کوت سنت لوک. ايرانيان قديمى عمدتا در اِن.دى.جى و وست آيلند مستقر شده اند اما بطور كلى جامعه ايرانى مونترال تمركز تورنتو را ندارد. دانشجويان عمدتا در داون تاون و نزديك ٤ دانشگاه مشهور مك گيل، كنكورديا، دانشگاه مونترال و يوكم اسكان دارند. ٢ دانشگاه كنكورديا و مك گيل انگليسى زبان و يوكم و دانشگاه مونترال فرانسه زبان هستند. 

این شهر٤ میلیون نفرى زنده و پویاست، جوان و پر هیاهو، فستیوالهاى متنوع دارد، هزینه هاى پایین و رفاه بالا دارد، از مزایاى آن براى مهاجران دوزبانه شدن بچه ها است، فضاهاى شهرى براى خانواده ها دارد، تنوع نژادى و شبکه منسجم مترو دارد، شهر هنرى است، بهشت دانشجویان است و به طور کلى مهمان نواز و براى تازه واردان ایده آل است.

ونکوور: ونکوور سومین شهر کانادا به لحاظ جمعیت است و با ٢.٥ میلیون نفر بعد از مونترال قرار میگیرد. ونکوور با توجه به داشتن کوهستان و اقیانوس در کنار هم  بدون شک زیباترین شهر کانادا است، سرماى زمستان ندارد، هوایش معتدل است، بارانهاى زیاد دارد، شهر بسیار مرفهى است، و البته گران است. ونکوور شهرى است که ترافیک و شلوغى تورنتو و مشکلات شهرى و زیرساختى مونترال را ندارد، خدمات و فروشگاههاى ایرانى در نقاط مختلف شهر وجود دارند، آرام است، فرهنگ رانندگى خوبى دارد، و گران قیمت ترین املاک کانادا را در خود جاى داده است.

محله هاى مورد علاقه ايرانيان در ونكوور عبارتند از نورث ونكوور، وست ونكوور، برنابى، كوكيتلام، و پورت مودى. ايرانيان بخصوص در كوكيتلام و ونكوور نورث دسترسى خوبى به رستورانها و خدمات ايرانى دارند. شبكه مترو در ونكوور اسكاى ترن نام دارد و پوشش خوبى در برميگيرد.

تاریخ ارسال: 1397/12/13
تعداد بازدید: 641